Yükleniyor Etkinlikler
06
Kasım

Nihan Hantal ile 200 Saatlik Yoga Eğitmenlik Eğitimi

Kasım 6, 2021 - Ocak 16, 2022
  • Bu etkinlik geçti.

Nihan Hantal ile 200 Saatlik Eğitmenlik Eğitimi

Yoga eğitmeni olmak ve/veya yoga pratiğini derinleştirmek; yogayı bir yaşam biçimi olarak hayatına katmak isteyen herkese açıktır.

*Eğitimimiz Yoga Alliance onaylı olup, başarıyla bitiren katılımcılara uluslararası geçerliliği olan sertifika verilecektir. Yoga eğitmeni olmak ve/veya yoga pratiğini derinleştirmek; yogaya bir yaşam biçimi olarak hayatına katmak isteyen herkese açıktır.

Eğitim online ve yüz yüze olmak üzere 2 bölümden oluşmaktadır. Online eğitimin ardından, yüz yüze bölümleri tamamlamak ve final derslerini yapmak amaçlı farklı illerde Perşembe, Cuma aksam ve Cumartesi, Pazar full gün olacak şekilde buluşmalarımız olacaktır.

ONLINE EĞİTIM:

Baslangıç: 6 Kasım
Bitiş: 16 Ocak
Eğitmenler: Nihan Hantal , Sinem Mengi

YÜZ YÜZE EĞİTİM:

İzmir: 24-27 Şubat ( yüz yüze)

*Eğitimimiz Yoga Alliance onaylı olup, başarıyla bitiren katılımcılara uluslararası geçerliliği olan sertifika verilecektir.
Çalışma konularımız:

*Yoga Asanalarinin İncelenmesi
*Asanalarin Düzeltilme SanatI
*Doğu Felsefesi
*Yoga Anatomisi (Alanında uzman bir terapist tarafından verilecektir.)
*Farklı Yoga Türleri
*Meditasyon ve Nefes Calışmaları
*Ders Sekansı Oluşurmave Öğretmenin Sanatı
*Staj Dersleri (opsiyonel)

Asağıdaki hafta sonlarında online görüşmeler olacak. Görüşmelerden önce eğer varsa islenecek “felsefe konuları” video olarak gönderilecek ki uzun uzun anlatmakla zaman kaybetmeyelim, yorum yapıp tartışabilelim diye.

Her hafta sonunun bir konusu oluyor, asana grubu+felsefe+nefes+meditasyon. Bunlar kayıt olan öğrencilere bir kitapçık ile gönderilecek. Kitapçık da eğitim suresince yol gösterici olacak.

Yüz yüze buluşma zamanlarında öğrenilecek konular :

-amudlar ve el dengeleri

-elle yapılan adjustmentler

-final dersleri : her katılımcının eğitim sonunda 1 saatlik yoga dersi vermesini bekliyoruz, başarıyla tamamlayanlara yine ayni gün sertifikası verilecek.

Bunlar dışındaki tüm konular online yapılacak.

Anatomi dersleri bir manuel terapist  tarafından verilecek. Bir hafta sonuna da Sinem Mengi ile geçirilecek. Her ikisi de online olacak.

Tüm eğitim boyunca haftada en az 3 gün yoga pratiği yapılması bekleniyor.

Bu eğitimde Nihan Hantal +HIC Studio web sayfasında eğitim öğrencilerine ayrı özel bir giriş hazırlayacağız ve oradan tüm eğitim/ders videolarına istedikleri zaman ulaşabilecekler.

Çalışma Konularımız:

*Yoga Asanalarının İncelenmesi
*Asanaların Derinleştirilmesi Sanatı
*Doğu Felsefesi
*Yoga Anatomisi
*Farklı Yoga Türleri
*Meditasyon ve Nefes Çalışmaları
*Ders Sekansı Oluşturma ve Öğretmenin Sanatı
*Staj Dersleri (opsiyonel)

ONLINE EGITIM:

Başlangic: 6 Kasım / Bitis: 16 Ocak

Online Buluşma Tarihleri:

6-7 Kasım

20-21 Kasım

27-28 Kasım

4-5 Aralık

18-19 Aralık

8-9 Ocak

15-16 Ocak

Online Saatler: 10:00-18:00

YÜZ YÜZE EĞİTİM:

İzmir 24-27 Şubat / Tara Yoga İzmir

Eğitim Bedeli: Bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYIN 

Nihan Hantal Kimdir?
Yoga ile 1999 yılında eğitim için gittiği New York’ta tanıştı ve orada yaşadığı sürece bir çok hoca ile çalışma fırsatı buldu. Aslında aldığı Siyasal Bilimler eğitiminin ardından, denizcilik sektöründe çalışmaya başlamıştı. Hocası Suzenne Ausnit’in bitmez tükenmez ısrarları üzerine 2008’de Yoga Alliance onaylı hocalık eğitimini OM Yoga Center New York’tan aldı. Eğitmeni Cindy Lee, Nihan için tam bir yol gösterici oldu. 2010’da Hindistan’da yaşamaya başladı, bu süre içerisinde Shushumna Yoga”da dersler verirken, Omskanhar Yoga Hocalık Eğitiminde de eğitmen olarak görev aldı. 2011 itibariyle İstanbul’a yerleşti. Hariom Yoga, Yoga Sala, Bodyfit TR, D-Life’ta eğitmenlik yaptı. USA, UK , Hindistan, Kıbrıs, Güney Amerika, İtalya, Fransa, Fas’ta yoga retreatler düzenledi, ders ve hocalık eğimler verdi. Uluslararası bir yardım kurulu olan Yoga Gives Back’in Türkiye ve Ortadoğu Komite Elçisidir. Halen online olarak YogaUni’de ve KalindiYoga’dan sonra kurduğu ikinci stüdyo olan +HIC’te eğitimler vermektedir.

Detaylar

Mekan

Mekan İsmi Tara Yoga İzmir
Adres: 6295/2 sok no:6a Sevgi Apt. Şemikler
Karşıyaka, İzmir 35590 Türkiye

+ Google Haritalar
Telefon: 5313642056

Organizatör

Organizatör İsmi Tara Yoga
Telefon: 5313642056

Cevap yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.


*