Anne Bebek Yogası

Anne bebek yogası dersleri 8 haftalıktan büyük bebeklerinizle katılabileceğiniz, hem sizin hem bebeğinizin yapacağı yoga hareketlerinden, meditasyonlardan, şarkılardan oluşan bir saatlik eğlenceli bir derstir.Hamilelik sürecini tamamlayan, bebeğini kucağına alan, yeni yaşam şartlarına fiziksel ve ruhsal yönden uyum sağlamaya çalışan annelerin bebekleri ile birlikte yapabilecekleri, eğlenerek, hareket etmek ve rahatlamak için en etkili yöntemlerden biri anne ve bebek yogası.

Bebekle beraber yapılan yoga pozlarının yanı sıra, masaj, dokunma, kucaklama ve derin gevşeme içeren dersler sonrasında bebeğinizin iyi hissettiğini deneyimlemek ise en büyük hediye. Bebeğin anneyle iletişiminin mutlu ve huzurlu olması ileriki yaşlarında da mutlu bir iletişimin temeli demek. Bebeklerde derin bir gevşeme sunan anne ve bebek yogasında sindirim ve sinir sistemi de dahil edilerek bebeğin vücut sistemleri uyarıldığı için bebekler daha rahatlıyor ve bu da anneleri müthiş huzurlu kılan bir deneyim oluyor.

Doğumdan sonra bir süre evde vakit geçiren anne ve bebeklerin ev dışı ortama uyum sağlamasında önemli bir yer tutan anne bebek yogası derslerinde, emzirmek-uyumak- ağlamak gibi bebeklere ve annelere özgü her şey serbesttir. Emeklemeye başlamamış daha büyük bebekler için ise harekete yönlendirici, uyku ve gaz problemlerine çözümler sunar.

Faydaları;

*Vücudu fiziksel olarak güçlendirir.

*Sindirimi kolaylatırarak gazlı ve kolik bebeklere şifa verir.
*Vücut sistemleri arasındaki denge ve uyumu sağlar.
*Bebeklerin refkleslerden bilinçli hareketlere geçmelerine yardımcı olur.
*Tüm duyu organlarını uyarır.
*Bebekleri sakinleştirir ve uyku düzenlerinin gelişmesine destek olur.
*Bebek ve ebeveyn arasındaki bağın kurulmasına yardım eder ve iletişimi arttırır.
*Bebeği güvenli taşıma konusunda ebeveyni bilgilendirir.
*Dokunsal uyarılmalarla bebeğin beyin ve sinir sisteminin gelişmesine katkıda bulunur.
*Bebekleri becerilerini arttırarak karşılaşacakları zorluklarla baş edebilmelerini sağlar.
*Hem anneler,hem bebekler için çok eğlencelidir.
*Her bebeğin özgür bir bireye dönüşmesinin kutlamasıdır!

*Anne Bebek yogası bebeğinizin fizyolojik ve psikolojik gelişimine katkıda bulunurken, sizin de doğum sonrası toparlanmanıza destek olur.

*Bebeğinizle birebir iletişiminizi artıran bir ortam sağlar, ders sırasında öğrenilen eğlenceli şarkılar, hareketler, masajlar sayesinde evinizde de uygulayabileceğiniz yöntemler öğrenirsiniz.

*Sizin için belki de en önemlisi sizinle aynı dönemlerden geçen, benzer şeyleri yaşayan annelerle bir arada olma imkanına sahip olursunuz.

 

Cevap yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.


*