Yoga Terapisi

‘’Patanjali yoga geleneği ve Ayurveda sağlık sisteminden gelen Yoga Terapi, kişinin her seviyede sağlıkla ilgili sıkıntılarıyla baş etmesi, semptomların azaltılması, dengeye gelmesi, yaşam gücünün artması için yoga tekniklerinin ve uygulamalarının adapte edilmesi ve uygulanmasıdır.”
Amerikan Viniyoga Enstitüsü Gary Kraftsow

Yogaya başlamak istiyor ama derslerde zorlanacağınızı düşünüyorsanız ve daha çok nefesle kalıp yumuşak akışlar yapmak istiyorsanız bu ders sizin için ideal. Nefesle birlikte yapılan basit akışlarla yani poza girip çıkarak hatta bazen pozda birkaç nefes kalarak kasılı kasların gevşemesi ve zayıf kasların güçlenmesiyle bu bölgelere olan sirkülasyon artacak. Bununla bağlantılı olarak beden hareket ve esnekliliğini geri kazanacak, duruş iyileşecek, iskelet sistemi yeniden hizalanacak ve sinir-kas sistemi mevcut hareket kalıplarının farkına vararak daha fonksiyonel hareket kalıplarını öğrenecek. Bütün bunların hepsi yaşam kalitesinin iyileşmesiyle ilgili.

Bel fıtığı, siyatik, kamburluk, skolyoz, dişleri sıkmak ve boyun fıtığı derslerde kendiniz için birşeyler bulacaksınız. Belirli bir sorununuz olmasa da alt ve üst omurganın güçlenmesi ve esnekliği için gelin.

Her yaştaki kişinin rahatlıkla katılabileceği bir ders.

Uygulamanın Prensipleri

  • Nefes odaklı yoga pozları ile iskelet sistemini yeniden hizalamak
  • Kas gevşet prensibi ile kasların doğru fonksiyonlarını yeniden kazanmalarını sağlamak
  • Fonksiyonel hareket kalıpları geliştirerek alt ve üst bedende kronik kasılı kasları rahatlatmak, zayıf kasları güçlendirmek , sirkülasyonu arttırmak, sinir kas sistemini yeniden eğitmek
  • Omurganın uzamasını sağlayarak doğru duruşu desteklemek

Cevap yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.


*