Çocuk Yogası

Günümüzde çocuklar çalışan ebeveynler , okul baskısı , rekabetçi spor aktiviteleri, alışveriş merkezleri ve dijital oyun dünyasının içinde yaşıyorlar. Yaşamlarındaki bu karmaşa onların doğuştan gelen sevinçli ve huzurlu yanlarına zarar verirken erken yaşta onları stresle karşı karşıya getiriyor. Stres ise çocukları doğal hallerinden uzaklaştırıyor.

Çocuklar, yoga ile kendi doğal hallerinde kalıp iç dünyalarını zenginleştirip olumsuz dışsal faktörlere karşı kalkan oluşturur. Doğal içsel mekanizmalarına kavuşmaları, onları daha üretken ve daha başarılı bireyler haline getirir. Peki ülkemizde ve dünyada Yoga’yı okul içinde veya okul dışında olmak üzere var olan tüm spor dallarından, baleden , jimnastikten, satrançtan, dramadan ve pek çok benzeri aktiviteden ayıran en önemli unsur nedir?

Tüm branş derslerini bir tohum olarak düşünecek olursak, ve yogayı da o tohumların ekildiği toprağın gübresi olarak ele alırsak şöyle bir sonuç ortaya çıkarabiliriz. Toprak ne kadar bereketliyse üzerinde yeşerecek tohumlar bir o kadar sağlıklı ve bereketli olur. Stüdyomuza çocuklarınızı getirip yogayla tanışmalarına vesile olursanız toprakla yeşerecek tohumlara katkıda bulunmuş olursunuz.

Cevap yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.


*