Hamak Yogası

Hamak Yogası,  vücut enerjisini yeniden düzenlemek, vücut hizasını bulmak için yer çekimi kuvvetinin etkisiyle hamak yardımıyla çalışan bir egzersiz metodudur.

Hamaktan ilham alınarak ortaya çıkmış bu sistemin akışında; Yoga pozları , Dans, Pilates, Meditasyon bulunmaktadır. Bu disiplinlerin desteği ile zenginleştirilmiş ve en önemlisi yer çekimini avantaja çevirerek daha az enerji ile daha yüksek esneklik, güç ve denge kazanımı sağlayan uçmanın tarifsiz duygusunu yaşatan bir tekniktir.

Bu teknik sizi günlük hayatta yapamayacağınız yoga pozlarını ve hareketleri yapabilir hale getirip, sallanma teknikleri ile içinizdeki saf çocuk halinize geri dönmenizi sağlar.

Hamak Yogası sistematik ve şifalı bir teknik olup, özellikle ofis çalışma alanlarında uzun süreli oturan kişiler için, omurga çevresindeki kasları güçlendirmek, ağrı ve sıkışıklık hissini azaltmak gibi yenileyici bir etki yaratır.

Hamak Yogası’nın yoganın taze bir anti-aging olması, mutluluk hormonu salgısını sağlaması, ağrı kesici etkisi ve baskısız spor yapma imkanı gibi insan vücuduna pekçok faydası var. Anti-gravity bunları nasıl başarıyor derseniz, her şey adında saklı. Yer çekimsiz ortam spor yaparken baskıyı sıfıra indiriyor, omurgadaki baskının sıfır olması esnekliğin ve hareket kabiliyetinin artmasını sağlıyor. Bu sıfır baskı ortamı sayesinde sırt ağrılarının da azaldığı görülüyor.

Cevap yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.


*