Kundalini Yoga

Kundalini bir dönüşüm yogasıdır. Kişide var olan dengeleyici enerji potansiyelini hızlı bir şekilde ortaya çıkaran bu yoga stili, Hindistan’ın geleneksel nefes, ses ve hareket teknikleri ile bedensel ve zihinsel blokajları şifalar.

Kriya denilen egzersiz serileri enerjiyi üretir, organize eder ve bizi yüksek bir enerjik farkındalığa ulaştırır. Kriyalar sinir sistemini güçlendirir, endokrin sistemini dengeler, bedeni arındırır ve zihni sakinleştirir. Müziğin ve nefes çalışmalarının sıkça kullanıldığı bu yoga stilinde, sağlıklı zihin, beden ve ruh bilincine ulaşmak hedeflenir.

Kundalini yoga pratiğinin amacı, farkındalığımızı arttırmak, bilinç enerjimizi uyandırmak, kendimizi inandırdığımız sınırlamalara ışık tutup zihnimizin girdabından kurtulmak ve sezgisel bilincimiz ile yaşamayı öğrenmektir.

Kundalini Yoga başlangıç seviyesinden ileri seviyeye, her yaşta ve fiziksel kondisyonda kişi için uygun olan bir stildir. Daha önce yoga yapmamış olmanız, fiziksel kondisyonunuz, yaşınız deneyiminizi etkilemez.

Cevap yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.


*