Yükleniyor Etkinlikler
21
Mart

Pelin Pola ile Yüz Yogası Atölyesi

Mart 21, 2020 @ 14:30 - Mart 22, 2020 @ 16:30100₺
  • Bu etkinlik geçti.

YÜZ YOGASI NEDİR?

Botox ya da dolgu yaptırmadan kırışıklıklardan, sarkmalardan yorgun ve cansız bir ciltten kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz?

Yüzümüzde de aynen vücudumuzda olduğu gibi kaslar mevcuttur. Bu kaslar zamanla, çalıştırılmadıkları ve yer çekimine maruz bırakıldıkları için gevşer ve işlevini yavaş yavaş kaybeder. Mevcut kasları aktif hale getirdiğimiz sürece yüzümüz, genç, canlı ve ışıltılı bir görünüme bürünür. Zaman içerisinde yüzümüzde oluşan çizgilerimiz, gün içerisinde yaptığımız tüm mimikler ile daha da ileri boyuta taşınır. Aynı zamanda gün içerisinde tamamen pasif bıraktığımız bölgelerimiz ise sarkmalara sebebiyet verir.

Yüz Yogası kırışıklıkların açılmasına ve sarkmaların toparlanmasına yardımcı olan en doğal yöntemdir. Mevcut sarkma ve kırışıklıklarınızın giderilmesinde yardımcı olduğu kadar, devamlılığını sağladığınız takdirde yüzünüzde oluşabilecek istenmeyen deformasyonları durdurur.

YÜZ YOGASI İLE CİLDİMİZİ YAZA HAZIRLAYALIM.

Cilt, yaz aylarında güneş ışınları ayrıca deniz ve havuzun etkisiyle zamanla kurur. Özellikle öğle saatlerinde ya da güneşte uzun süre kalındığında cilt kuruluğu kaçınılmaz hale gelir. Cildimizin sarkmasını ve kırışmasını engelleyen Yüz Yogası aynı zamanda cildin yapısını dengeler. Kasların aktivasyonu sayesinde cilt altındaki kan akışını hızlandırır, kolajen sayısını arttırır ve bu sayede daha canlı ve ışıltılı bir görüntüye kavuşuruz.

YÜZ YOGASI AŞAMALARI NELERDİR?

Leni Coffee and More ve Tara Yoga İzmir işbirliği ile Leni Coffee’ de birebir deneyimleyeceğiniz Yüz Yogası Atölyemizde öncelikle; derin yüz temizliği ile cildi günlük kirden arındıracağız. Cildi temizlerken yüz kaslarımızı yavaş yavaş aktive edeceğiz ve pozlara hazırlayacağız.

Ardından genellikle sorun yaşadığımız; alın, göz çevresi, yanaklar,  boyun ve dekolte bölgesini içeren pozlarımızı deneyimleyeceğiz.

Son olarak dayüz masajı ileaktive ettiğimiz kaslarımızı sabitleyeceğiz.

PELİN POLA KİMDİR?

2013 yılında mezun olduğum İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı mesleğime devam ederken kendimi Yoganın güvenli kollarına bırakmış bir öğretmen ve öğrenciyim aslında. 2017 den beri içerisinde bulunduğum Yoga öğretilerinden harmanladığım tüm bilgilerimi, tanıdığım ya da tanıyacağım tüm bireylere aktarmak benim benliğimi oluşturmaya devam ediyor. İstanbul ve İzmir arasında mekik dokuyarak aldığım eğitimlerimin içerisinde ;Ashtanga Yoga ,Yin Yoga , Hamak Yogası , Yüz Yogası ve Müzik Terapi eğitimlerim mevcut. Aktif olarak ,aldığım eğitimler doğrultusunda farklı stüdyolarda her Yoga branşımın derslerini vermekteyim. Öğrendikçe aktarmak ,aktardıkça birlikte yeniyi oluşturmak her daim önceliğim olarak kalmaya devam edecek. Sevgilerimle..

Yer: Leni Coffee And More

21 Mart Cumartesi  14:30 – 16.00 (100 TL)
22 Mart Pazar         14.30 – 16.00 (100 TL)

Her iki gün de aynı atölye olacaktır. Size uyan gün için kayıt yaptırabilirsiniz.

Kayıt için bizimle iletişime geçiniz: 531 364 20 56

 

Detaylar

Başlangıç: Mart 21, 2020 @ 14:30
Bitiş: Mart 22, 2020 @ 16:30
Ücret: 100₺
Etkinlik Kategori: ,

Mekan

Mekan İsmi Tara Yoga İzmir
Adres: 6295/2 sok no:6a Sevgi Apt. Şemikler
Karşıyaka, İzmir 35590 Türkiye

+ Google Haritalar
Telefon: 5313642056

Organizatör

Organizatör İsmi Tara Yoga
Telefon: 5313642056

Cevap yaz

Email adresiniz paylaşılmayacak.


*